Dlaczego Kreatywność?

dlaczego-kreatywność

W ubiegłym roku miałam przyjemność uczestniczyć w niecodziennej kolacji organizowanej przez pewną japońską markę. Dla gości przygotowano wyjątkowy prezent-niespodziankę. Aby go otrzymać każdy miał podać słowo, które jest dla niego najważniejsze lub w jakiś sposób go opisuje.

Spośród wielu sformułowań takich jak rodzina, miłość czy przyjaźń, które wybierali inni uczestnicy kolacji, ja wybrałam „kreatywność”. Niespotykane, dla wielu osób dziwaczne i niezwykłe, dla mnie jednak niezmiernie ważne.

Prezentem okazała się być ręcznie namalowana przez wysłannika ambasady japońska kaligrafia: znak kanji oznaczający tworzenie. To własnie on jest widoczny na ilustrucjącym wpis zdjęciu.

Kreatywność

czy też według niektórych bardziej po polsku „twórczość” jest bardzo istotnym elementem mojego życia. To moje paliwo, które ułatwia manewrowanie przez nijaką codzienność. Iskierki radości, które rozświetlają ponurość zwykłego dnia. Zanurzenie się w świecie literackiej fikcji zawsze było dla mnie sposobem na idealnie spędzony czas, relaks i wypoczynek. Bardzo lubię prace ręczne, działają na mnie (i nie tylko) odstresowująco i motywująco. Bardziej też cenię coś, co mogę stworzyć własnoręcznie niż zakupić gotowy produkt z logo mniej lub bardziej znanej/modnej firmy, którego jakość do mnie nie przemawia.

Na tych stronach pragnę zaprezentować swoją twórczość literacką i plastyczną, oraz pokazać jak niewielkim kosztem można wykreować coś ładnego, ciekawego, a przede wszystkim niepowtarzalnego. Ponieważ uwielbiam czytać postaram się zamieścić tutaj recenzje kilku interesujących książek (dedykowanych ludziom kreatywnym).

Być może moje opowieści przyniosą Ci oddech od otaczającej rzeczywistości. Być może zechcesz stworzyć samodzielnie coś nowego, interesującego. Być może to miejsce będzie dla Ciebie inspiracją do zmian. Być może, będziesz tu zaglądać regularnie. Być może ten blog stanie się platformą dla ludzi poszukujących odrobiny twórczej radości.

Tego Wam i sobie życzę

 podpis

K. Tomiczak

Odsłony: 2046